Święto Niepodległości

Lecz jakimkolwiek,
Iść będę szlakiem.
Zawsze zostanę
Dobrym Polakiem.

To motyw przewodni naszej przedszkolnej uroczystości zorganizowanej 8 listopada w Domu Katolickim z okazji  95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Dzieci z grupy Zajączki i Kotki razem ze swoimi nauczycielkami przygotowały wzruszający występ. Odświętne stroje dzieci i wspaniała dekoracja dodały uroku całej uroczystości. Przy dżwiękach piosenki "Ojczyzna" Marka Grechuty, trzymając w rękach biało-czerwone róże, dzieci rozpoczęły swój występ. Recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki, pieknie zatańczyły tańce narodowe "Kujawiak" i "Polonez". Swój udział w występach mieli też rodzice, ze wzruszeniem recytując słowa Roty. Dzieci podziękowały obecnej na uroczystości przedstawicielce Kombatantów, Pani Irenie Kapsa.
W uroczystości oprócz Kombatantów brali udział żołnierze, przedstawiciele władz lokalnych, ludzie kultury, prasy, dyrektorzy placówek oświatowych, przedszkolaki i uczniowie ze szkół i przedszkoli, przedstawiciele zaprzyjażnionych instytucji, z którymi współpracujemy, rodzice, dzieci i ich dziadkowie.
W tym dniu udało nam się zjednoczyć wszytkich - młodszych i starszych. Dziękujemy wszystkim za nasze wspólne patriotyczne spotkanie, które było dla nas wielkim przeżyciem. Dumą i radością z bycia Polakiem.