Przedszkolny dzień

W naszym przedszkolu czas jest dokładnie zaplanowany, a wygląda to tak:
Pracę zaczynamy od 6.30. Prosimy o przyprowadzanie dzieci do godz. 8.45. W międzyczasie dzieci przebywają pod opieką nauczycielki, która organizuje wspólną zabawę albo dzieci bawią się według własnych zainteresowań.


Potem przygotowujemy się do śniadania, które jest o godz. 9.00. Po zjedzeniu posiłku jest czas zajęć dydaktycznych, które są indywidulnie zorganizowane w zależności od wieku dzieci. Po zajęciach dzieci dostają "coś do schrupania" (owoce lub warzywa), a następnie - gdy pogoda pozwala - wychodzimy na spacer, wycieczkę. Po powrocie myjemy ręce i czekamy na obiad. Po obiadku maluchy kładą się spać,  inne dzieci też chwilę odpoczywają słuchając np. bajki czytanej przez nauczycielkę albo zaproszonych gości (także rodziców).

 

W dalszej części prowadzone są zajęcia utrwalające, praca indywidualna z dzieckiem. Dzieci pracują z książkami lub bawią się. Często wychodzimy jeszcze do ogrodu przedszkolnego, zjadamy podwieczorek i bawimy się w coraz mniejszym składzie, bo dzieci są już stopniowo zabierane przez rodziców, dziadków lub inne upoważnione osoby. Przedszkole kończy pracę o godz. 17.30.