Nakręceni na pomaganie psiakom

Jak nauczyć dzieci przedszkolne otwartości na potrzeby innych oraz empatii? Jednym ze sposobów jest włączanie się w  lokalne akcje charytatywne. Nasze przedszkole aktywnie włączyło się do akcji charytatywnej zorganizowanej przez Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt.

 

Celem akcji było zbieranie plastikowych nakrętek po napojach po to, aby wymienić je na pieniążki, które przeznaczone zostaną na koszty związane z nowym terenem i przeniesieniem przytulnych psiaczków w nowe, wygodne i bezpieczne miejsce.
Po wydrukowaniu plakatów informacyjnych i ogłoszeniu dzieciom celu akcji rozpoczęła się wielka nakrętkowa zbiórka. Włączyły się w nią dzieci z wszystkich grup, rodzice, panie kucharki z naszego przedszkola, które przygotowując posiłki zawsze pamiętały o odkładaniu plastikowych nakrętek. Pod koniec każdego tygodnia nasze pojemniki były pełne po brzegi. Wolontariusze ze schroniska systematycznie je od nas odbierali.
Finałem akcji (co można wyczytać na faceeboku "Przytulisko na Wiśniowej") było zebranie 700 kg nakrętek. Za otrzymane pieniądze zostaną zakupione panele ogrodzeniowe i zostanie zbudowany kojec, który ma zostać nazwany "Kojcem Nakrętkowym".
Cieszymy się, że nasze dzieciaczki mają swój udział w pomocy "Przytulnym"
Kibicujemy i trzymamy kciuki za realizację przyjętych celów Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt a psiaczkom życzymy nowego, bezpiecznego i przyjaznego schroniska.