Zakręcona akcja

„ZAKRĘCONA AKCJA” – akcja ekocharytatywna zamień śmieci w radość chorych dzieci prowadzona jest od kilku lat przez Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek, które Hospicjum przekazuje do firmy recyklingowej, aby za otrzymane w zamian środki finansowe spełniać marzenia swoich Podopiecznych (wyjazdy zagraniczne, wakacyjne, prezenty urodzinowe i świąteczne). Jest to zatem wspaniała okazja, aby poprzez zachęcanie młodych ludzi do zbierania zakrętek promować szczytne idee ekologii i ochrony środowiska, a przede wszystkim pomocy najbardziej potrzebującym, nieuleczalnie chorym kolegom, żyjącym tuż obok nich, w ich najbliższej okolicy.
Nasze przedszkole włączyło się w tę akcje, którą promuje również Świętokrzyski Kurator Oświaty, dlatego prosimy Dzieci, Rodziców i Przyjaciół naszego przedszkola:
Nie wyrzucaj plastikowych zakrętek! Wkładaj je do torebek, do pudełka w domu. Większą  ilość zostaw u nas w przedszkolu, a my przekażemy je dalej. 

Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę jakże szczytną akcję.

 

Więcej o akcji na jej stronie internetowej: http://zakreconaakcja.pl/